Kihagyásmentes lejátszás

Kihagyásmentes lejátszás

HozzászólásSzerző: avaradi55 » 2019.03.05. 17:24

Érdekes számomra, hogy egyetlen megjegyzést sem olvastam e témában. Az un. Gapless Playback számomra igen lényeges. Nyilván kisebbségben vagyok a túlnyomóan komolyzenei felvételemmel. Az idő eljár a saját gyűjtemények felett és ma streamelés és a webrádiók korszakában vagyunk. Mégis alapvetőnek tekintem egy NAS-on lévő állomány lejátszását egy wifi hálózati lejátszóval. Nos, komolyzenében mindennapos, de élő koncert felvételeknél is gyakori zavaró kellemetlenség a számok közötti 1 másodpercnyi vagy annál kisebb szünet. A folyamatos lejátszáshoz az kell, hogy a Media Server oldal és a Media Renderer oldal is egyaránt támogassa a gapless lejátszást. Ekkor ugyanis a vezérlő oldal egy adott szám lejátszása közben elküldi a következő szám helyének címét a lejátszónak(renderer), mely elkérve azt megkezdi feldolgozását, hogy a szám végén azonnal tudja folytatni kihagyás nélkül a lejátszást. Ez nem kis feladat, nem is tudja a lejátszók jelentős része, mondhatni a felsőbb kategória sajátja.
Nem akarom hosszasan taglalni eddigi kísérleteimet, de érdekelne az iEast felfogása ebben a kérdésben. A téma abszolút a DNLA/UPnP témakörhöz tartozik.
avaradi55

Vissza: DLNA