Csatlakozási hiba

Csatlakozási hiba

HozzászólásSzerző: supabwoy » 2018.05.21. 08:49

Sziasztok!
Olyan problémám lenne,hogy egyszerűen nem hajlandó csatlakozni az otthoni wi-fi hálózatra a készülék. (Upc) Eddig simán működött,hónapok óta használom,de kb 3 hete semmi. A megoldásról fogalmam sincs. :/ Airplayen keresztül ment eddig,de így ugye számomra használhatatlan. Valami ötlet esetleg?
supabwoy

Re: Csatlakozási hiba

HozzászólásSzerző: Leonard » 2018.05.21. 12:21

supabwoy írta:Olyan problémám lenne,hogy egyszerűen nem hajlandó csatlakozni az otthoni wi-fi hálózatra a készülék...

Ezt kicsit részletesebben kellene kifejtened. Mit csinálsz, és mi a reakció? Milyen titkosítást használ a wifid? Közvetlenül egy mobiltelefonhoz tud csatlakozni? Ugye setupolni is azzal tudod...
iEAST.hu adminisztrátor – Kérdezz bátran, hiszen: „I'm Your Man”
Leonard
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: supabwoy » 2018.05.21. 12:27

Bemondja,h megtalálja a wifit,de ugyanabban a pillanatban le is dobja.... Ezért ugye nem jelenik meg a telefonomon és nem tud csatlakozni. Semmihez nem nyúltam,egyszercsak megjelent ez a probléma. Fogalmam sincs miért. A telefonom és a laptop is ugynerre a hálózatra kapcsolódik,azokkal nincs gond. Csak az M5 nem csatlakozik valamiért. És hangsúlyozom mégegyszer,hogy hónapok óta használom,semmi gond nem volt vele :/
supabwoy

HozzászólásSzerző: supabwoy » 2018.05.21. 12:32

Eddig úgy működött,h bemondta,h “searching wi-fi connection” és megtalálta. A telefonomon kiválsztottam az audiocast eszközt és szépen ment az applemusic vagy akármi más.... Most ugyanúgy keresi,megtalálja majd abban a pillanatban le is lép róla,ezért nem látom a telefonomon. Remélem érthető.....
supabwoy

HozzászólásSzerző: Leonard » 2018.05.21. 14:31

supabwoy írta:Most ugyanúgy keresi,megtalálja majd abban a pillanatban le is lép róla...

Akkor marad a reset, amivel gyári állapotra áll vissza. Utána működik ismét?
Leonard
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: xXxian » 2020.12.11. 19:01

Sziszatok,

Egy órája van meg a cucc, de már az agyvérzés határán vagyok lécci segítsetek. Nem vagyunk idióták, a feleségemmel együt van 3,9 diplománk, de ez a cucc kifog rajtunk annak ellenére, hogy eddig OP rendszer telepítése, router beálítása pl. még nem fogott ki rajtunk.

1, Ha egy magyar boltból vásárolok, miért nem kapok emberi nyelven megírt használatit?

(2, Csatlakozás: hová dugjam az USB kábelt? A routerbe? Egy töltőcsatlakozón át a konnektorba? - ez mégsem kérdés, benne van a leírásban)

3, ENG használatin megerőlető lett volna feltüntetni az app címét? Van pár 'Audiocast" találat.

4, App-ban jelszót kér, mi a jelszó? A hálózat jelszava? Esetleg valami más? Nincs ez sem feltüntetve sehol.

5, Ok, hálózat jelszava működik, routerbe dugva mintha a kütyü is jó lenne. Ja nem, mégsem. Kellemes női hang nyugtázza a kacsolódást. Aztán appban ismét fail...

6, Notin a megadott 10.10.10.254-et pepötyörészve: a webhely nem érhető el.

Egyelőre feladtam. Viszem vissza 14 napon belül...
xXxian

HozzászólásSzerző: Leonard » 2020.12.12. 09:46

xXxian írta:Egy órája van meg a cucc, de már az agyvérzés határán vagyok lécci segítsetek...

Nos, lássuk sorban:

1. Jóval többet kaptál annál. Egyrészt EZEKET (köztük az emberi nyelven megírt magyar használatit), másrészt ezt a fórumot, ahol a hazai forgalmazó segít Neked, ha elakadnál, csak kérdezned kell. Bizonyosan megtaláltad a regisztrációs kártyát is az oldalunkhoz, különben nem tudnál kérdezni. De akkor miért nem találod a magyar kézikönyvet? Vagy megvan, csak nem érthető? Ezt még nem jelezte senki.

2. Örülök, hogy megtaláltad.

3. Az angol használati említését nem értem, amikor a magyarral van gondod. Ha megnézed itt az oldalunkon az M5 leírását, vagy akár a híreinket, láthatod, hogy iEast Play az app neve, ami az iEast logós lejátszókhoz kell. Ha megnézed a magyar kézikönyvet, ezt olvashatod benne: „Az AudioCast használatához kérjük, töltsd le az iEast Play appot mobilodra, tabletedre az Apple App Store-ból vagy a Google Play Store-ból!” Csak egyetlen iEast Play nevű app van mindkét áruházban...

4. Mikor és mihez kér jelszót? Ezt kiírja a program egyértelműen. De szintén a (magyar) kézikönvre tudok hivatkozni, ahol lépésről lépésre minden le van írva:
Csatlakoztasd mobilod a helyi wifi-hálózathoz!
– Indítsd el az iEast Play appot, és válaszd az Add Device (Lejátszó hozzáadása) opciót!
– Gépeld be wifi-hálózatod jelszavát, majd nyomd meg a WPS gombot az AudioCast oldalán!

Tehát – mivel a WiFi hálózatodhoz kell csatlakoztatn, így annak jelszavát kell megadnod.

5. Esetleg, ha a leírás szerinti legújabb iEast Play appot használnád, nem más gyártó ki tudja milyen verzióját?

6. Ha egyszer már csatlakozott a hálózatodhoz, akkor kapott IP-címet a routeredtől, bizonyosan nem a gyári IP-címen éred el, hiszen a Te hálózatod nem 10.10.10 címzéssel kezdődik, így még ha a gyári lenne az IP-cím, akkor sem tudnál más címtartományban lévő eszközhöz csatlakozni. De nem is kell a webes felület Neked semmire.

Kérlek, csináld azt, amit a magyar kézikönyvben leírtunk, olvasd el itt nálunk a híreket, a legújabb firmware-ről, appról szóló topikot! De ezek nélkül is gywrekjáték a beállítás, ha a saját programját használod.
Leonard
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: xXxian » 2020.12.15. 11:25

Leonard írta:
xXxian írta:Egy órája van meg a cucc, de már az agyvérzés határán vagyok lécci segítsetek...

Nos, lássuk sorban:

Mindenekelőtt köszönöm a nagyon gyors választ.

S igen, van fórum, van magyar használati, amiben megjelölik az alkalmazást is ill. a csatlakozás menetét. Elnézést, nem voltam elég körültekintő. A gyerekjáték-beállítás azonban az én olvasatomban azért egy picit mást jelent.

Az appal csatlakozás azonban nem volt egyszerű. Egész este próbáltuk ketten, a megfelelő appal, az általad is leírt ill. a manualban is megtalálható lépéseket követve. "Fail". Mindig ez volt az eredmény. De láss csodát, másnap reggel meg elsőre működött. Misztikus. Már működik mindkét kipróbált mobillal. A hangminőség szuper. Azonban, a zene elhallgat kb. minden 5 perben. Tapi lelefon, újraindul. Aztán leáll. Néha - nem jöttem rá, hogy hogyan, vagy miét - magától is újraindul. Ebben a formában minimálisan élvezetes csak a zenehallgatás. Mi a megoldás a problémára? Appban nem leltük meg a megfelelő beállítást. A mobilok (2*Samsung Galaxy A5) beállításában sem.

Notebookról sem lenne utolsó zenét "sugározni", de itt - annak ellenére, hogy a mobilok gond nélkül csatlakoznak az eszközhöz - már nem is látom az elérhető eszközök listájában a kütyüt. Amikor láttam, a csatlakozáshoz jelszót kért, de a jelenlegi hálózat jelszavát kb. 10 próbálkozásból egyetlenegy alkalommal sem fogadta el. Ennek ellenére, a megadott ip címen, folyamatos frissítés mellett volt, hogy láttam az eszköz felületét...itt próbáltam elmenteni a hálózat jelszavát, ami nem sikerült.

Kicsit elment a kedvem a dologtól...most dolgozom, este újra magam elé veszem a használatit s próbálkozom megint. Firm frissítésnek is utánanézek, köszi a külön linket.

X
xXxian

HozzászólásSzerző: Leonard » 2020.12.15. 13:17

xXxian írta:...Azonban, a zene elhallgat kb. minden 5 perben...

Ez tipikus hálózati hiba, nem elég gyors az adott bitsebességű fájlhoz a hálózati sebesség. Jelen esetben ugye a WiFi. Milyen sebességű a wifi? Van titkosítás, vagy MAC Address szűrést használsz? Milyen sebességet mérsz egy mobillal (pl. speedtest.net) ott, ahol az M5 működik? Mi a zenefájl bitsebessége? MP3, FLAC? Ha közel viszed a routerhez, megjavul? Miről táplálod az M5-öt (USB)?
A notebookról lejátszást nem értem. Mivel nincs iEast Play app Windows-ra, így nem tudod onnan vezérelni. Mint DLNA media renderer eszközt a Windows látja, illetve mint AirPlay lejátszó a macOS is látja. A streamelés céljaként kiválasztható, és bármilyen appból (pl. Windows Media Player) tudsz rá streamelni. Nem csatlakozhatsz wifin közvetlenül a lejátszóhoz a notebookról, ennek nincs értelme, így nem lehet olyan, hogy jelszót kér bármi is mostantól, hogy az M5 a saját routered WiFi-jéhez csatlakozott már.
Értem, hogy elment a kedved a „dologtól”, de továbbra sem a „dolog” tehet a felmerült problémáidról.
Leonard
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Poti74 » 2020.12.15. 19:08

Sziasztok!

Idén Novemberben én is vásároltam egy ilyen (M5) készüléket.

Speaker: 4.2.8920.0
B.D:2020.11.20

IEast lejátszó app: 3.0.1.2011.18.cc2295

Elvileg ezek már a frissített dolgok....egy kérdésem lenne:
ha a telefonom saját memoriájából játszom le a zenéket
(flac,mp3,gyakorlatilag minden fajtával!)
akkor a hang szaggat, leszakad az eszköz is a listáról...
A Ieast_playerben--> play_list frissitésem sem 100%_os amikor ráfrissítek nem
történik semmi...vagy kb. 1 perc után behozza.

A 2 telefonnal is próbáltam,ugyazt csinálja.
(a telefon android_Xiaomi 9_s seria)

Még egy kis megfigyelés ezekhez:
amíg a telefont birizgálom a kezemben,aktív
a képernyő,addig szépen müködik az m5,
ha viszont leteszem a telefont ,és bekapcsol
a képernyőzár akkor rögtön jön a "dadogás"...

Ez így elég idegesítő,amúgy a hangja tetszik nekem,
és a hálózati lejátszáskor (TIDAL) sohasem téveszt ,illetve
dadog!

Az M5 készülék képes lejátszani a MQA fájlokat p. TIDAL_ról,
mert azokat ott nem is látom,hiába állítok minden "felbontást"
max_ra???(HIFI előfizetésem van tehát elvileg látnon kellene,
őket a Ieast appban is....)

üdv. Tibi
Poti74

Következő

Vissza: Audiocast (M5)