iEAST M20 wifi beállítás

iEAST M20 wifi beállítás

HozzászólásSzerző: zeno » 2019.02.07. 16:03

Sziasztok. Tegnap vettem használatba az M20 lejátszómat, de a wifi beállítással nem boldogulok. Az iEast Play ismertető utolsó bekezdésében taglalt újabb wifi hálózat lehetőségét szeretném kihasznáni:
Az iEAST lejátszók saját wifi-hálózata nem csak a közvetlen csatlakozásban és a beüzemelésben segít, de access pointként is használhatóvá teszi a készüléket. Ha ethernet csatlakozóján vagy wifin keresztül csatlakozik otthoni hálózatunkhoz, a saját wifi-je eközben is működik, és azon keresztül is megosztja az internetkapcsolatot, illetve elérhetővé teszi saját hálózatunk eszközeit. Tehát egy újabb wifi-hálózattal gazdagodhat az otthoni rendszer.

Mivel a lejátszó saját wifijét amúgy sem lehet kikapcsolni és etherneten van csatlakoztatva a helyi hálózathoz, a fentiek alapján azt terveztem, hogy ezt használom access pointként abban a helyiségben. Azonban ha nem csatlakozik egy másik wifihez is, az internetet nem érem el rajta keresztül, csak az otthoni hálózatot. Az a furcsa, hogy a gyári beállítások visszaállítása után néhány percig van internet ethernetről is, utána viszont megszűnik. Ha ezután a készülék csatlakozik a régi wifihez, újra megosztja az internetet a saját hálózatán. Hol keressem a hibát?
Köszönöm.
zeno

Re: iEAST M20 wifi beállítás

HozzászólásSzerző: Leonard » 2019.02.07. 16:54

zeno írta:...Azonban ha nem csatlakozik egy másik wifihez is, az internetet nem érem el rajta keresztül...

Most épp egy AM160 volt a közelemben, azzal próbáltam ki. A SPEAKER INFO menüben a Personal Hotspot funkciót bekapcsolva (alatta adható meg a jelszó, fölötte az SSD), működik rendben az internetelérés a számítógépemen, amelyre csatlakoztam az AM160 wifijéhez. A lejátszó etherneten a routerhez van kötve. Nem hiszem, hogy az M20-on ne így működne, de mindjárt megnézzük. Biztos, hogy a legújabb firmware-t használod?
iEAST.hu adminisztrátor – Kérdezz bátran, hiszen: „I'm Your Man”
Leonard
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: zeno » 2019.02.07. 19:05

Biztos, hogy a legújabb firmware-t használod?

Igen, azzal kezdtem, hogy frissítettem.
zeno

HozzászólásSzerző: zeno » 2019.02.07. 21:13

Megnéztem még egyszer. Frissült ugyan, de csak a v385525-re és nem is kínál fel újabbat. Hogy tudom manuálisan frissíteni, mármint hol találom a megfelelő fw-t?
zeno

HozzászólásSzerző: Leonard » 2019.02.07. 21:16

zeno írta:Frissült ugyan, de csak a v385525-re...

Hát, ez az, illetve épp, hogy ez nem a legújabb firmware! Valamiért nem érhető el a legújabb. Pár napja még csak az AM160 nem látta, de most megnéztem, és az M20 sem talál. Fájlban nincs meg nekünk, mivel eddig nem volt gond az online frissítéssel. Amíg a kínai újév tart, nem lesz megoldás.
Leonard
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: zeno » 2019.02.07. 22:38

Köszönöm, akkor várok türelmesen.
zeno

HozzászólásSzerző: Leonard » 2019.02.08. 10:20

zeno írta:Köszönöm, akkor várok türelmesen.

Egyébként biztosan mondom, hogy a frissítés megoldja a gondodat. Kipróbáltam egy M20-at az általad is használt firmware-rel, valóban 1-2 másodperc után megszűnik az internet rajta, mint Access Point-on. Az újabb verzióval az AM160 (mert csak abból van frissített, az M20-at most én sem tudom frissíteni) meg hibátlan.
Leonard
Adminisztrátor

Vissza: Wifi és ethernet