mobil hotspot

mobil hotspot

HozzászólásSzerző: tron » 2019.12.15. 22:30

Sziasztok!
Évek óta megvan az iEAST AudioCast (M5), ami az itthoni wifi hálózaton működik rendesen (többnyire Spotify stream, a hifi más cuccon keresztül szól).
Most viszont olyan helyen kellett volna szólásra bírnom, ahol nincs a házban net, viszont a mobil korlátlan adatforgalommal rendelkezik, amit meg lehet osztani (hotspot). A konfig már ott elhalt, hogy az AudioCast nem látta a megosztott hálózatot sem (másik mobilról néztem), pedig minden más eszköz megtalálta.
- Elvileg lehetséges így használni, vagy csak én bénáztam el valamit?
- Avagy ilyen felállás mellett inkább lenne érdemes használni az újabb AudioCast (BA10) bluetooth kütyüt?
tron

Re: mobil hotspot

HozzászólásSzerző: Leonard » 2019.12.16. 11:49

tron írta:...A konfig már ott elhalt, hogy az AudioCast nem látta a megosztott hálózatot sem (másik mobilról néztem), pedig minden más eszköz megtalálta...

Mindegy, hogy egy wifi routerre vagy egy mobil hotspotra csatlakozol. Esetleg 5 GHz-es a hotspot? A Bluetooth az nem wifi ugye, másra való a BA10, és a hangminőség sincs a M5 közelében.
iEAST.hu adminisztrátor – Kérdezz bátran, hiszen: „I'm Your Man”
Leonard
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: tron » 2019.12.16. 12:15

Én is így gondoltam, de aztán csak nem akart összejönni. Ez egy iPhone 6 volt, ami alapból mintha nem támogatná az 5G-t. (?)
Egy mobillal szolgáltatni és kütyüt beállítani viszont izgalmas lehet, nem tudom, hogy a kettő mehet-e párhuzamosan (mármint wifi megosztás közben az AudioCast wifijére csatlakozni).
Elvileg a Bluetooth is megfelel (a wifi hotspottal is a közelben kell tartózkodni), bár a BA10-et még nem hallottam.
Esetleg valami tipp, hogy mobilról hogyan lehetne egyszerűen Spotify-t streamelni régi erőlködőre (RCA bemenet), ha nincs a házban wifi?
tron

HozzászólásSzerző: Leonard » 2019.12.16. 16:26

tron írta:...Egy mobillal szolgáltatni és kütyüt beállítani viszont izgalmas lehet, nem tudom, hogy a kettő mehet-e párhuzamosan (mármint wifi megosztás közben az AudioCast wifijére csatlakozni...

Nem, ez nem lehetséges, ha a telefon megosztja a mobilnetet, akkor a wifije ahhoz kell neki, hogy azon továbbadja. Így nem tudsz egy másik eszköz által létrehozott wifi-hálózathoz csatlakozni. Az iPhone 6 5 GHz-es wifi-hálózathoz bizonyosan tud csatlakozni, de azt nem tudom, ő milyen frekvencián hozza létre azt, bár meglepő lenne ha 5 GHz-en tenné. Így nem gondolom, hogy ez lenne a problémád oka.
A BA10 jó arra, amit akarsz, a Spotify úgysem minőségről szól, de ugye akkor a telefon minden hangja oda lesz irányítva, így a telefonhívások is megszólalnak majd azon.
Leonard
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: tron » 2019.12.16. 17:49

Köszi a kimerítő választ!
Akkor ez most sakk-matt, sehogy se komfortos. Marad talán a társkártya egy routerbe, vagy egy fapados dokkoló, netán A/V kábel.
Vagy be kell vezetni a netet. :-)
tron

HozzászólásSzerző: tron » 2019.12.18. 10:01

Amúgy az AudioCast hajlandó internet nélkül üzemelni, egyszerű DLNA eszközként? Mert akkor egy gagyi wifi router közbeiktatásával egyszerűen megoldható lenne a probléma.
tron

HozzászólásSzerző: Leonard » 2019.12.18. 10:15

tron írta:Amúgy az AudioCast hajlandó internet nélkül üzemelni, egyszerű DLNA eszközként...

Természetesen. Mint DLNA és Airplay lejátszó, minden elérhető a belső hálózatunkon, ehhez nem kell internet. Csak a webrádiókhoz, Spotify-hoz, online szolgáltatásokhoz.
Leonard
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: tron » 2019.12.18. 10:30

Akkor a legpraktikusabb megoldás egy olcsó wifi router közbeiktatása, amin keresztül a mobil és az AudioCast kommunikál, a beállításhoz se kell 2 mobil. A Spotify és minden egyéb akkor a mobilról érkezik, nem a kütyü beépített alkalmazását használjuk. A minőség kiváló, a hatótáv is nagyobb, és kijön párezer forintból. :-) A hétvégén ki is próbálom.
tron

HozzászólásSzerző: Leonard » 2019.12.18. 10:48

tron írta:...A Spotify és minden egyéb akkor a mobilról érkezik...

Nem egészen így van. A Spotify Premium olyan lejátszókat támogat (Spotify Connect), amelyek közvetlenül tudnak a Spotify szerveréhez csatlakozni. Tehát a mobilos Spotify app csak távvezérlőként működik, megmondja a lejátszónak, hogy mit játszon, de azt már a lejátszó „szedi le” a Spotify szerverről. Így ha nincs internet a lejátszón, akkor szerintem nem fog működni a dolog, a Spotify app csak Spotify Connect-képes eszközöket kezel. Ha iPhone-od van, akkor mint Airplay lejátszó, társíthat óa telefonhoz, így a telefon hangja szólhat rajta, azaz a telefonon megszólaló Spotify is (de ekkor nem az appban választod ki a lejátszót, a lejátszó a telefon lesz). Androidon is bizonyosan van olyan lehetőség, alkalmazás, hogy a rendszer hangját egy DLNA-lejátszóra küldje ki, de azt nem ismerem.
Leonard
Adminisztrátor

Vissza: Wifi és ethernet