iEAST M20 wifi beállítás

Re: iEAST M20 wifi beállítás

HozzászólásSzerző: Várvédő » 2020.11.16. 12:41

Szia Leonard! Nagyon szépen köszönöm a gyors választ,túl léptem a wifi sebesség témán,de a problémám az, hogy a készüléket ha bekapcsolom/világít a led/nem tudok belépni a telefonom/iphone7/ieast menüjébe.Azt írja ki hogy menjek a beállításhoz, és válasszam ki az iEAST XXXX hálózatot. Amit a telefon nem lát,csak ha kihúzom a tápegységét és vissza dugom akkor látja pár másodpercig,de nem tudok rácsatlakozni.Ez csak akkor sikerül ha a router közelében van, és mindkét készüléken megnyomom a VPS gombot.Üdv.
Várvédő

HozzászólásSzerző: Leonard » 2020.11.16. 13:09

Várvédő írta:...Azt írja ki hogy menjek a beállításhoz, és válasszam ki az iEAST XXXX hálózatot...

A magyar leírásunk szerint egyszer már végigcsináltad a kezdeti telepítési folyamatot? Ethernet rá van dugva az M20-ra, routerben látszik, hogy kapott IP-címet? A telefonod azon router wifijéhez csatlakozik, amelyikhez etherneten az M20 kapcsolódik?
iEAST.hu adminisztrátor – Kérdezz bátran, hiszen: „I'm Your Man”
Leonard
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Várvédő » 2020.11.16. 21:34

Szia!Van rajta ethernet ,eddig jól működött már 11 hónapos/még 1 hónap garancia/,le számítva a lassabb Wifit. Külső Wifi-röl viszont működik és akkor be lehet kapcsolni/ ekkor próbáltam gyári visszaállítást/, az acces point-ot és az is működik .De ethernet-re csatlakozva/másik Wifi nélkül/ nem ad ki semmilyen Wifi jelet,csak mikor áramot kap de rövid idő múlva eltűnik. Üdv.
Várvédő

HozzászólásSzerző: Várvédő » 2020.11.18. 13:01

Szia!Történt egy kis fejlemény,tegnap sikerült úgy elindításra bírni az M30-at, hogy kihúztam az ethernetet,és úgy már a telefon látta a készüléket be kapcsoltam a Hotspot, funkciót/amit én sosem kapcsoltam ki/utána vissza dugtam az ethernetet és működött a wifi is a készülék is,este kikapcsoltam a távirányítóval,és ma reggel vissza kapcsoltam,de most úgy sem,sikerült ahogy tegnap/ethernet ki,Hotspot be,és mikor vissza dugom az ethernetet,eltünik iEAST a telefonról / én úgy gondolom hogy nekem valami hw problémám is van, mert még az előző programnál is néha/kb 4-5 hetente/ledobta a Wifit, és csak gyári vissza állítás segített, de most az sem. Üdv.
Várvédő

HozzászólásSzerző: Osynho » 2021.02.04. 11:20

Hello!
Kezdetben a wifi hálózatra csatlakoztam az M20-as box-szal, de gondoltam stabilabb lenne egy vezetékes kapcsolat, ezért bekötöttem azzal. Viszont úgy tűnik, továbbra is a vezetékmentes hálózaton lóg. Hogy tudnám ezt megoldani?
Osynho

HozzászólásSzerző: Leonard » 2021.02.04. 17:30

Osynho írta:...Viszont úgy tűnik, továbbra is a vezetékmentes hálózaton lóg...

Ezt mi alapján gondolod? Ha bootoláskor be van dugva az ethernet, akkor annak kell mennie. A routeredben ellenőrizheted a MAC Address alapján, illetve vélhetően azt is látnod kell, hogy wifis vagy ethernetes eszköznek látja a router. Ha kikapcsolod a wifit a routeren, akkor máshogy látod?
Leonard
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: btb » 2021.03.14. 16:16

Kedves segítők,
2021 márc. 9. óta vagyok, most már kicsit kevésbé boldog tulajdonosa egy iEAST M20-asnak.
A rövid technikai leírás alapján nem derrül ki számomra, mikor milyen "állapotban" van a gép. A villogó kék feltehetően "Power up", a kék az üzemkész állapot, de mit jelent amikor a készülék elején a LED felváltva türkiz/zöld színben villog? Ez akkor történik, ha hosszan megnyomom a POWER gombot.

Próbáltam a készüléket összehozni Ethernet kábelen keresztül a ZTE ZXHN F618 router-emmel. Nem sok sikerrel. Ugyanis, ha a kábelt bedugom a készülék fenekébe, akkor megszűnik a WiFi kapcsolata. Próbáltam Personal hotspot-ként is beállítani, de akkor is ugyanez történik. Miért?

Az normális, hogy Spotify-ból nem tudok a készülék kimenetére zenét küldeni? Ha rákattintok az iEASTPlay-ben a spotify ikonra, akkor a rendszer a saját telefonomon kezd el lejátszani. Ez miért van?

A firmware-t még kedden frissítettem a legújabbra.

Tamás
btb

HozzászólásSzerző: Leonard » 2021.03.15. 13:12

btb írta:...Próbáltam a készüléket összehozni Ethernet kábelen keresztül a ZTE ZXHN F618 router-emmel. Nem sok sikerrel. Ugyanis, ha a kábelt bedugom a készülék fenekébe, akkor megszűnik a WiFi kapcsolata...

Elolvastad a magyar kézikönyvet? Ha etherneten csatlakozik, akkor (szerencsére, természetesen) megszűnik a wifi-kapcsolat, hiszen így már nincs rá szükség. Mint access point (hot spot) használható lesz, ha szükség lenne erre a funkcióra. De SEMMIT nem kell az M20-on állítani, ha beledugtál egy ethernet kábelt, és a routered a DHCP-szerver, ami osztja az IP-címeket a hálózatodon. Csak töltsd be a mobilon at iEast Play appot, és az megtalálja a hálózatodon a lejátszót, máris vezérelheted!
A Spotify funkciót kiválasztva az iEast Play appban, betöltődik a telefonodon a Spotify alkalmazás. EZEN BELÜL ki tudod választani az M20-at, hogy ott szólaljon meg a zene. Tehát a Spotify-on továbbra is a megszokott Spotify programmal böngészel, csak átirányítod zenét a telefontról egy Spotify Connect kompatibilis lejátszóra – jelen esetben az M20-ra.
Leonard
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: btb » 2021.04.17. 18:25

Kedves Leonard,
volt ismét egy kis időm az M20-ammal bíbelődni. Néhány, szerintem mások számára is hasznos információra sikerült rájönnöm:
- a ZTE ZXHN F618 router kettő darab LAN-ja és egy darab Wi-Fi csatlakozása három különböző alhálózatot jelent, amik között nincs átjárás. Ezért nem látja a LAN2-be dugott számítógép a LAN1-be dugott M20-ast. Más routereknél is előfordulhat ilyen, ezért gondolom hasznos infónak.
- Ha az ember ráköt egy 5 portos switch-et pl. a LAN2-re és arra dugja a számítógépet és az M20-ast, akkor végre látják egymás IP címét.
- Az M20-as nálam megkapta a 192.168.1.4 es címet, mint SSID1 port és a 192.168.1.5-ös címet, mint LAN2 port (a gépem pedig a .2-es címen a LAN2 porton van).

Eddig jó. Külön Wi-Fi alhálózatot nem alakítottam ki, úgyhogy a mobilommal ilyenkor nem tudok iEast Play appal csatlakozni. Éppen ezért webconfig-gal próbálkoztam volna, ott állítottam volna be personal Wi-Fi router-ként az M20-ast és úgy csatlakoztam volna a mobillal, ha kell. Azonban, amikor webconfig felülettel próbálnék csatlakozni a 192.168.1.5-ös címre, a gépem megpróbálja megnyitni a http://192.168.1.5/index.html oldalt és ekkor az alábbi hibaüzenetet kapom:
Access Error: Site or Page Not Found
Cannot open URL

Most mi lehet a gond? Mozilla Firefox 74.0-m van Linux Mint alatt.

Ha ezeket a bajokat el tudnám hárítani, nagyon elégedett lennék, mert a készülék AD átalakítója egyébként nagyon szépen szól.

Tamás
btb

HozzászólásSzerző: Leonard » 2021.04.19. 10:18

btb írta:...Most mi lehet a gond?...

Ez nem lehetséges. Mármint az nem lehetséges, hogy ez így van, és nem lehet rajta változtatni. Ilyen routert nem adhat egy szolgáltató, amin a wifis eszközök nem látják a vezetékeseket. Tehát pl. a Telekom set-top-boxot nem lehet vezérelni a saját mobilos appjával? Reklamáljál! Vagy állítsd bridge módba a routert, és kössél a LAN1 portjára egy normálisat. Webes felülete már nincs több, mint 1 éve az iEast lejátszóknak (kikerült a firmware-ből, ITT írtuk is), de az access pont funkció beállítható a mobil appból (Personal Hotspot), így a mobilok az M20 által létrehozott wifi-hálózathoz tudnának csatlakozni, így a LAN1 portod mögötti többi vezetékes eszközhöz is.
Leonard
Adminisztrátor

Előző

Vissza: Wifi és ethernet