Csatlakozási hiba

Re: Csatlakozási hiba

HozzászólásSzerző: Leonard » 2020.12.15. 21:39

Poti74 írta:...akkor a hang szaggat, leszakad az eszköz is a listáról...

Amit írsz, az azt jelenti, hogy lassú a wifi-hálózatod. Ugyanazon a hálózaton nem megy párhuzamosan a fájl a telefonodról a routerre, és a routerről a lejátszóra. Ha a képernyőzár szintén befolyásolja a wifi átvitelt, akkor vélhetően valami wifi adatforgalom kezdődik olyankor, amikor fut a képernyőzár (nem tudom mit csinál ekkor a telefonod). Nem láttunk még ilyet, igaz nem is ilyen telefont használunk, de azt kipróbálnám a helyedben, hogy kihúzom az internetet a routerből, csak a belső hálózat éljen. De elsősorban egy gyorsabb hálózatra lenne szükséged, vagy közelebb vinni a routerhez az M5-öt. Milyen router, milyen sebességű hálózta, illetve lásd egyéb kérdéseimet az előtted posztolóhoz!
Szerintem nem láthattad sehol az oldalunkon, hogy az M5 MQA formátumot dekódolna. De nem is lenne sok értelme, hiszen a 16-bitre konvertálja úgyis vissza a 24-bitet.
iEAST.hu adminisztrátor – Kérdezz bátran, hiszen: „I'm Your Man”
Leonard
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: xXxian » 2020.12.15. 21:58

Megint én.

Türelmes voltam, megpróbáltam ma is. A biztonság kedvéért letöröltem a telóról az app-ot, az eszközön 10mp-ig nyomva tartottam a WPS-t. Gondoltam induljunk tiszta lappal. Hiba volt.

1, Csatlakozási kísérlet notebookról. Hálózatot (AudioCast_ 6EF4) látom, katt a csatlakozásra. Nem lehet csatlakozni, jelszót NEM kér. Jól kezdődik. Pár másodperc múlva, anélkül, hogy bármit csináltam volna, azt látom, hogy csatlakoztatva (szétkapcsolás klikkelhető. nincs internet, nyílt). Ok, jöjjön a 10.10.10.254. „Access Error: Site or Page Not Found. Cannot open URL” F5, F5, F5….F5. Semmi. Sem Chrome-ban, sem Edge-ben.

2, Csatlakozási kísérlet mobilról, szigorúan a használatiban leírtak alapján. Mobil a helyi hálózatra csatlakoztatva van – OK. App megnyit – OK. Klikk „Add device” – OK. Klikk „Settings” – OK. Látom az eszközt az elérhető hálózatok közt – OK. Klikk ide, internetkapcsolat minőségének ellenőrzése, csatlakozik, „Az internet esetleg nem elérhető”. Vár 5p, vár 15p, vár fél óra. Klikk vissza gombra. Setup menü, látom, hogy „Connected to AudioCast_ 6EF4”, please wait. FAIL. Elsőre, ötödjére, tizedjére is.

3, Csatlakozási kísérlet mobilról, szigorúan a használatiban leírtak alapján, másik módszer. App bezárva, helyi hálózathoz csatlakozva. Az app megnyitása nélkül klikk az eszköz nevére. Semmi Nem történi semmi, jelszót sem kér. De az internet esetleg nem elérhető.

Nos, ez az amit kaptam. Elcseszett órákat meg idegeskedést. Ez nem gyerekjáték. Ah…most látom, az app értékelése egészen 2,8…
xXxian

HozzászólásSzerző: Leonard » 2020.12.16. 10:21

xXxian írta:...1, Csatlakozási kísérlet notebookról...

1. Nem értelek :( Milyen leírásban látsz olyat, hogy a mobillapp használata nélkül is el lehet végezni a kezdő beállításokat? Azt mondtad, elolvastad, de nem is azt csinálod, ami benne van :(
2. És miért kellett az 1-es pont, ami teljesen értelmetlen dolog? Természetesen internet nem lesz, ha a lejátszó wifijéhez csatlakozol, eddig rendben van. Megkérdezhetem, hogy a kézikönyv 1-es vagy 2-es csatlakozási lehetőségét próbáltad? Mert az 1-esben van WPS gomb megnyomása, de ott nem kell az M5 hálózatát kiválasztani. A 2-es módszerben a telefon hálózati beállításai között kell a lejátszó WiFi-jéhez csatlakozni, ott meg WPS gombot nem kell nyomnod. A leírásod alapján továbbra sem azt csinálod, amit leírtunk :(

Megpróbálom még egyszerűbben leírni, ami a kézikönyv szerint a 2-es módszer:
– Lépj be a mobil készülékeden a wifi-beállítások menübe! Csatlakozz a lejátszó által létrehozott wifi-hálózathoz (iEAST_xxxx formátumú név alatt található meg)! SEMMILYEN jelszót nem fog kérni, lehet, hogy a telefonod sír, hogy ezen a hálózaton nincs internet. Természetesen nincs, de nem is kell.
– Indítsd el az iEast Play appot! Elkezd iEast lejátszót keresni. Kiírja, hogy talált 1 eszközt (Found 1 device). Azt mondja az angol szöveg, hogy ez az eszköz nem csatlakozik a Te otthoni WiFi-hálózatodhoz. Két lehetőség közül választhatsz: Direct mód és Add device. Az előző annyit jelent, hogy marad mindne így, a telefonodról tudod a rajta tárolt zenéket a lejátszóra streamelni. Nem ez kell neked, ennek mondjuk egy hétvégi házban van értelme, ahol nincs internet, nincs több számítógép, és elég a telefonon tárolt zenék lejátszása. Tehát kattints az Add device gombra!
– Most kell megmondanod az M5-nek, hogy a Te otthoni WiFi-hálózatodhoz csatlakozzon. A listában láthatod, milyen használható WiFi-hálózatokat talált. Ne a szomszédét válaszd, hanem a sajátodat, majd lentebb írd be a hálózatod jelszavát (ha van)! Most már megnyomhatod a Continue gombot és látnod kell, ahogy a routered hálózatához csatlakozik az M5, majd kirja, hogy „Connected”. Legyen közel a csatlakozáskor a router és az M5! Most már kiléphetsz az iEast Play appból.
– Az M5 most már az otthoni WiFi-hálózatodra fog csatlakozni (hacsak nem gépelted el a jelszót). Így a telefonodat is csatlakoztasd vissza az otthoni hálózathoz az Android (vagy iOS) hálózati beállításainál!
– Ha a telefonod ismét az otthoni WiFi-n van (és nem pl. mobilneten éri el az internetet), akkor az iEast Play appot indítva, már látod a lejátszódat, és akár számítógépről (DLNA-n, AirPlay-en) is tudsz rá zenét küldeni. Vélhetően azonnal szólni fog, hogy újabb firmware elérhető, szeretné telepíteni. Engedd meg neki!
– Ha elgépelted a WiFi-hálózatod jelszavát, akkor nem fog megjelenni az M5 az appban, és nem is lesz elérhető a saját hálózata. Ekkor a kézikönyvben leírt módon (WPS gombot 5–8 másodpercig nyomvatartod) tudod resetleni az M5-öt, és előröl kezdeni a folyamatot.
Leonard
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Poti74 » 2020.12.16. 20:41

Szia!

Én az (moderálva)-tól vásároltam egyébbként az M5_t,és ot 24 bit DAC van a leírásukban,ami ezek szerint megtévesztő...!!

"Az AudioCast (M5) egy apró (5,5 cm átmérőjű) DLNA- és Airplay-lejátszó Wolfson DAC-kal, amely wifi-hálózatunkon érhető el, ennek hiányában a lejátszó saját wifi-hálójához is közvetlenül csatlakozhat a mobilunk vagy számítógépünk. Teljesen kompatibilis a Synology NAS-ok Audio Station illetve DS audio alkalmazásaival. Összesen 8 darab AudioCast vagy más iEAST lejátszó kapcsolható össze multiroom rendszert kialakítva, ellátva a lakás helyiségeit zenével. A zene forrása lehet a számítógépünk, mobiltelefon, tablet, NAS (DLNA-szerver) vagy internetes zeneszolgáltatások (pl. Spotify). 24-bites DAC-jának köszönhetően kiváló hangminőséget kapun az akár fejhallgató meghajtására is képes 3,5 mm-es sztereó jack kimenetén.

Apró mérete alapján nem érdemes előre megítélni a hangminőségét, hiszen akár 24-bites, 192 kHz-es zenéket is képes fogadni, és Wolfson WM8918-as DAC-jának köszönhetően kiválóan dekódolja azokat (natívan 24-bit/96 kHz feldolgozással, 96 dB-es dinamikatartománnyal)."

Itt szó nincs 16 bites felbontásról....

üdv.Tibi
Poti74

HozzászólásSzerző: Poti74 » 2020.12.16. 20:51

Szia!

Egy UPC kábel modem van felszerelve nálunk.

Alapvető vezeték nélküli beállítások
Ezen az oldalon adhatja meg a vezeték nélküli hálózat alapvető beállításait
2.4 GHz-es sávban működő hozzáférési pont alapvető beállításai
Engedélyezés
Engedélyezve
SSID
UPC1111114
Elrejtés
802.11 szabványnak megfelelő üzemmód
Mixed (802.11g and 802.11n)
Csatorna
Auto (Current Ch. 6)
Sávszélesség
20MHz / 40MHz
Teljesítmény
100%

a Route wifiben a fennti paramétereket tudja,az M5 pedig kb. 2 méterre van a routertől.sajnos az erősítő
elhelyezkedése miatt nem tudom közelebb vinni..:-(

üdv. Tibi
Poti74

HozzászólásSzerző: Leonard » 2020.12.17. 10:55

Poti74 írta:...és ot 24 bit DAC van a leírásukban,ami ezek szerint megtévesztő...!!

24-bites a DAC van benne, ez így van. De a multiroom miatt mindent visszaszámol 16-bitre a dekódolás előtt (ez a chip, amit az iEast is használ). Feldolgozza tehát a 24-bites fájlokat, 24-bites a DAC-ja, és a DAC 24-bitre skálázza fel a 16-bitet. De akadozna a wifis multiroom, ha 24-bites zenefájlokat kellene küldözgetni két lejátszó között.
Leonard
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Leonard » 2020.12.17. 11:00

Poti74 írta:...Mixed (802.11g and 802.11n)

Mivel a routered g+n eszközöket engedélyez, azt gondolom, van a hálózatodon g-s eszköz, ami lelassítja erre a sebességre a teljes hálózatot. Meg kellene találnod, illetve kipróbálni úgy, hogy csakis a telefonod és az M5 van a hálózaton (gondolom a telefon már n-es). De még n-es eszközök mellett is lehet lassú a hálózat olyan dolgok miatt, mint a közeli csatornán működő szomszéd WiFi, vagy a router terhelése (pl. valamilyen tűzfal, szűrési feladat miatt). Nincs egy régi routered, amit access pointként lehetne használni csak a zenelejátszáshoz? Esetleg állíts be másik csatornát, ne az automatikusan választottat használd!
Leonard
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Poti74 » 2021.01.04. 17:52

Sziasztok!

Sikerült összehozni 72 MB/s átvitellel a telefonomat at M5_el(wifi_router hálózat kihagyásával),
és sajnos ugyan úgy szakadozik a hang.....tehát nem a wifi router miatt van.

Rádiós zavar nem volt,mivel 0 db. wifi hálózat volt a közelemben.

1 számot végig játszott,majd rendszeresen megakadt a lejáccás :twisted:

üdv.Tibi
Poti74

HozzászólásSzerző: Leonard » 2021.01.05. 12:05

Poti74 írta:Sikerült összehozni 72 MB/s átvitellel a telefonomat at M5_el...

Gondolom 72 Mbit/s, nem MByte/s. De az már elég mindenhez. A telefonod oldalán kellene keresned a gondot, vagy a fájlban, a lejátszás akkor szakadozik, ha nem kap elég gyorsan adatot. Ilyen hibát még nem tapasztaltunk az M5-ön, így nem gondolom, hogy abban van. Másik mobil vagy számítógép nincs a közelben, hogy kipróbáld, arról lejátszva mi történik?
Leonard
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Poti74 » 2021.01.05. 17:46

Másik telefonnal ami szintén xiaomi típusú próbáltam,azzal is
szakadozott a lejátszás.

Pl. a kocsiban autó rádiónál bluetooth_s átvitellel (ami szerintem jóval kisebb
sebességet használ) tökéletesen tud müködni a telefon, .flac, .mp3
kiterjesztésű fájlokkal.

üdv. Tibi
Poti74