Spotify csatlakozási probléma

Spotify csatlakozási probléma

HozzászólásSzerző: taky77 » 2021.03.01. 09:33

Sziasztok!

Sajnos a tavaly novemberi firmware frissítés óta nem tudom használni az audiocast-om Spotify-vel, mert hiába választom ki az eszközt a Spotifyben, próbál csatlakozni, de nem sikerül neki.
Kipróbáltam mindent, amit a neten feleltem. Lereseteltem az eszközt, újra konfiguráltam, újra telepítettem a spotifyt, töröltem a cache-t, semmi változás.
Nagyon örültem, hogy jött egy új firmware, de hiába frissítettem, sajnos nem oldotta meg a problémám, a Spotify-vel továbbra sem tudom használni.
Nem találok róla a neten friss infót. Csak én küzdök ezzel a problémával?

Jelenlegi firmware: v4.2.9322 - 2021-02-22

Köszönöm!
taky77

Re: Spotify csatlakozási probléma

HozzászólásSzerző: Leonard » 2021.03.01. 11:55

taky77 írta:...Jelenlegi firmware: v4.2.9322 - 2021-02-22

És mi az iEast Play app verziója és platformja (Android, iOS)? Mivel senki más nem írt ilyet mostanában, úgy látszik, csak Nálad van valami gond.
iEAST.hu adminisztrátor – Kérdezz bátran, hiszen: „I'm Your Man”
Leonard
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: taky77 » 2021.03.01. 12:10

Leonard írta:
taky77 írta:...Jelenlegi firmware: v4.2.9322 - 2021-02-22

És mi az iEast Play app verziója és platformja (Android, iOS)? Mivel senki más nem írt ilyet mostanában, úgy látszik, csak Nálad van valami gond.

Android, verzió: 3.0.1.201118.cc2595

Remek! Örülök, ha egyedi problémám van, mert így gondolom megoldás sem lesz rá. Közel fél éve nem tudom használni az eszközt arra, amire vettem (korábban semmi probléma nem volt vele), így kénytelen leszek valami más megoldás után nézni azt hiszem. Egyébként, ha jól gondolom, akkor a telefonra telepített iEast Play alkalmazásnak semmi köze nincs a Spotify connect szolgáltatáshoz.

Ami egyébként furcsa, hogy az AudioCast ikonja a Spotify eszköz listájában nem egy hangszóró, hanem egy projektor, mintha valami mást hirdetne magáról, mint ami valójában. Igazából lehet, hogy semmi köze a a hibához, csak furcsa. Lehet, hogy korábban is ilyen ikonja volt, nem emlékszem már sajnos.
taky77

HozzászólásSzerző: Leonard » 2021.03.01. 17:27

taky77 írta:...Remek! Örülök, ha egyedi problémám van, mert így gondolom megoldás sem lesz rá...

Uhh, ért valami trauma korábban, vagy honnan az ilyen tapasztalat? Szerintem nem látsz itt a fórumon megoldatlan problémát, olyat biztos nem, hogy egy funkció csak egy embernél nem működik, és széttártuk a kezünket.
Azért ha mégis meg akarod oldani, írd már meg, hogy pontosan mikor és hogyan áll le a belépési folyamat, milyen hibaüzenettel! Esetleg fotót, videót is küldhetsz nekem privát üzenetben! Gyári állapot visszaállítása volt már (legyen)? Jelszót, login adatokat ellenőrizted?
Leonard
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: taky77 » 2021.03.01. 19:59

Leonard írta:
taky77 írta:...Remek! Örülök, ha egyedi problémám van, mert így gondolom megoldás sem lesz rá...

Uhh, ért valami trauma korábban, vagy honnan az ilyen tapasztalat? Szerintem nem látsz itt a fórumon megoldatlan problémát, olyat biztos nem, hogy egy funkció csak egy embernél nem működik, és széttártuk a kezünket.
Azért ha mégis meg akarod oldani, írd már meg, hogy pontosan mikor és hogyan áll le a belépési folyamat, milyen hibaüzenettel! Esetleg fotót, videót is küldhetsz nekem privát üzenetben! Gyári állapot visszaállítása volt már (legyen)? Jelszót, login adatokat ellenőrizted?

:) Nem, nem ért trauma. Legalább is itt nem. Csak eszembe jutott a vicc, mikor az orvos a betegnek mondja "jó hírem van, magáról nevezzük el a betegséget!" :)
Itt a fórumon túl sok mindent nem láttam, legalább is az Audiocast eszköz topicban, de nem arra irányult amit írtam, hogy ne segítenétek. Való igaz, korábban eszembe sem jutott ide megírni a problémám, pedig akkor regisztráltam, amikor megvettem az eszközt, közel 3 éve. Csak valamiért kikerült a fókuszból ez a lehetőség. Ellenben a nemzetközi fórumokon próbáltam már megoldást keresni a problémámra, mivel, ahogy írtam, a novemberi firmware frissítés óta jelentkezett. A csalódottságom kicsit inkább annak szól, hogy azóta sem találtam semmi megoldást.
Szóval, ami történt ezidáig többször is (ma is):
- Az Audiocast-ot gyári beállításokra visszaállítottam és újra konfiguráltam.
- A telefonomon (Huawei P30Pro) a spotify alkalmazás helyi cahe-ét töröltem.
- A telefonomon a spotify alkalmazást töröltem és újra telepítettem.
- Kijelentkeztem a spotify alkalmazásból és vissza.
- Mindezt eljátszottam 2 másik telefon készüléken is (Huawei P20 Lite, Nokia 5.4).
- Kipróbáltam, hogy egy alternatív Internet forrással egy másik routerre csatlakoztatom az Audiocast-ot és a telefonomat is.
- A spotify belépési adatai rendben vannak, több eszközön használom, ki és be tudok jelentkezni gond nélkül. Családi prémium előfizetés.

Más megoldási javaslatokat nem leltem fel hasonló problémákra, de szívesen fogadok bármit. A fentiek sajnos nem segítenek. Arra is kezdtem gyanakodni már, hogy esetleg nem az Audiocast oldalán van a probléma, hanem a spotify-val, de ott sem találtam semmit. Ráadásul a Spotify-ban kilistázott többi eszközre (Sonos, Sony Bravia TV, Xiaomi MiBOX) gond nélkül megy a csatlakozás a Spotify Connect szolgáltatáson keresztül, csak az Audiocastra nem. Ugyanakkor az Audiocast más szolgáltatással (pl. TuneIn) remekül működik, csak a Spotify Connecttel nem.

Szerettem volna küldeni képet, csak nem találtam meg ennek lehetőségét itt a felületen, de el fogom küldeni neked privát üzenetben, ahogy írtad, esetleg videót is fogok róla csinálni. Sajnos most pár napig elég zsúfolt lesz az időbeosztásom, de igyekszem.

Köszönöm a segítséget! :)
Üdv!
taky77

HozzászólásSzerző: Leonard » 2021.03.02. 10:51

taky77 írta:...Szerettem volna küldeni képet, csak nem találtam meg ennek lehetőségét itt a felületen...

Csak linkelni tudsz képet, ami elérhető az interneten valahol. Tehát pl. egy képmegosztó oldalra, saját NAS-ra előbb fel kell tenned.
Küld le az info(kukac)ieast.hu címünkre a lejátszóról a sikertelen SPotify belépés után közvetlenül lementett log fájlt! Ezt úgy készítheted el, hogy webböngészőben beírod a
Kód: Egész kijelölése
http://lejátszód_aktuális_IP-címe/httpapi.asp?command=getsyslog
címet, majd kimásolod a válaszként kapott hosszú szöveget. Természetesen IP-címet írjál a
Kód: Egész kijelölése
http://
után, ne a „lejátszód_aktuális_IP-címe” szöveget :)
Leonard
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Leonard » 2021.03.03. 11:58

taky77 írta:...A spotify belépési adatai rendben vannak, több eszközön használom...

Nézd meg a biztonság kedvéért EZT a videót, hogy minden így történik-e nálad is!
Leonard
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: GrandS » 2021.03.04. 13:10

Nálam is ez van, se Iphone-ról se notebookról, se Androidról nem megy át a vezérlés. Nekem is projektorszerű az ikonja. Dumál, hogy csatlakozik, de a Spotify (meg a TuneIn) csatlakozásakor nem történik semmi, mikor kiválasztom az AudioCastot.
A firmware-em 4.2.9307.0 és nem is ír ki, hogy van frissítés.
A Build date: 2021.02.07
Már volt alaphelyzetbe visszaállítás, minden végigmegy, de nem adjat át az alkalmazásnak a jelet.
GrandS

HozzászólásSzerző: Leonard » 2021.03.04. 18:08

GrandS írta:...meg a TuneIn....

Ezt nem értem, a TuneIn az nem külső alkalmazás, oda nem kell „csatlakozni”. A Spotify igen, az kompatibilis DLNA-lejátszókat keres a hálózatodon, és ekként kezeli az M5-öt (illetve jelen problémánál valamiért éppen nem kezeli). A firmware-ed rendben van.
De ha jól sejtem, alapvetően a DLNA működéssel van gond. Két dolog érdekelne:
– iPhone látja az M5-öt, mint Airplay eszközt? Tehát bármely program hangját ki tudod rá küldeni?
– Androidról egy Bubble UPnP app látja az M5-öt, mint DLNA-lejátszót? Mert ha onnan megy, akkor a legőjabb Spotify klinessel lehet valami, vagy a hálózaton, ami miatt nem normális DLNA Media Renderer eszközként lászik az M5-öd.
Leonard
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Leonard » 2021.03.04. 18:29

GrandS írta:Nekem is projektorszerű az ikonja...

Ez nem gond, minden DLNA Media Renderer eszköz így jelenik meg nálunk is, megnéztük, de itt szól gond nélkül a Spotify.
Leonard
Adminisztrátor

Következő

Vissza: Audiocast (M5)