Tidal, Deezer belépés probléma

Re: Tidal, Deezer belépés probléma

HozzászólásSzerző: Leonard » 2021.01.01. 17:40

elmerfudd írta:...Illetve javaslat egy jobb tápegységre?

Igen, javaslok egy jobb tápot! Bár nem tudom, melyik lejátszód van és miről működik, De az M5/M20/M30 esetében könnyű javulást elérni egy vasmagos, komolyabb táppal.
iEAST.hu adminisztrátor – Kérdezz bátran, hiszen: „I'm Your Man”
Leonard
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Leonard » 2021.01.01. 17:41

elmerfudd írta:...A Tidal megoldódott. :)

Hát, ezzel sokat nem segítettél azoknak, akik hasonló kérdést fognak feltenni, amikor ők sem látják a lejátszott zene minőségét a Tidal-ben. A megoldás leírása a fórum számára hasznosabb infó lenne, mint az, hogy megtaláltad a megoldást rá.
Leonard
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: elmerfudd » 2021.01.04. 08:59

Leonard írta:
elmerfudd írta:...A Tidal megoldódott. :)

Hát, ezzel sokat nem segítettél azoknak, akik hasonló kérdést fognak feltenni, amikor ők sem látják a lejátszott zene minőségét a Tidal-ben. A megoldás leírása a fórum számára hasznosabb infó lenne, mint az, hogy megtaláltad a megoldást rá.

Rendben, az volt a gondom, hogy nem láttam a kezelőfelületen azt, hogy milyen minőségben szól éppen a zene a TIDALON. Sikerült elővarázsolni a HIFI ikont, jobb is lett a hangminőség. Viszont azt továbbra sem látom, hogy 96/24, vagy 192/24, vagy milyen mintavételezés zajlik éppen. Gondolom a Master felvételeket valahogy kibontja. Erre gondoltam, hogy ezt valahogy lehetne-e orvosolni.
M20-as lejátszóm van.

Köszi a választ .
elmerfudd

HozzászólásSzerző: Leonard » 2021.01.04. 10:33

elmerfudd írta:... Erre gondoltam, hogy ezt valahogy lehetne-e orvosolni.

Mindegy, mert minden jelenlegi iEast 16-bitre visszaszámolja feldolgozás előtt a fájlt a multiroom zökkenőmentes működése miatt. Tehát nem lesz más a kimeneten, ha 16-bit, ha 24-bit a bemenet.
Leonard
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: elmerfudd » 2021.01.04. 17:05

Leonard írta:
elmerfudd írta:... Erre gondoltam, hogy ezt valahogy lehetne-e orvosolni.

Mindegy, mert minden jelenlegi iEast 16-bitre visszaszámolja feldolgozás előtt a fájlt a multiroom zökkenőmentes működése miatt. Tehát nem lesz más a kimeneten, ha 16-bit, ha 24-bit a bemenet.

Akkor minek a 24/192 DAC? Bocs ha hülyeseget kérdezek. Nem lehet kihasználni? Akkor sokan megszívták a TIDAL MASTER anyagokkal.
elmerfudd

HozzászólásSzerző: Leonard » 2021.01.05. 10:26

elmerfudd írta:...Akkor sokan megszívták a TIDAL MASTER anyagokkal.

Nem gondolom, hogy bárki bármit megszívott volna, illetve bizonyosan jóval kevesebben hallgatnak 24-bites Tidalt, mint pl. 24-bites FLAC fájlokat. Azért van 24-bites DAC, mert egyrészt ilyet lehet kapni jó minőségben, másrészt egy 16-bitesnél jobb lesz a hangminősége, hiszen 24-bitre felskálázza a hangot. A wifis multiroom miatt a használt platform esetében nem lehet 24-bites adatokat küldözgetni a mostani iEast lejátszókon (sem), a következő chipest fogja tudni majd, állítólag.
Leonard
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: elmerfudd » 2021.01.10. 18:38

Leonard írta:
elmerfudd írta:...Akkor sokan megszívták a TIDAL MASTER anyagokkal.

Nem gondolom, hogy bárki bármit megszívott volna, illetve bizonyosan jóval kevesebben hallgatnak 24-bites Tidalt, mint pl. 24-bites FLAC fájlokat. Azért van 24-bites DAC, mert egyrészt ilyet lehet kapni jó minőségben, másrészt egy 16-bitesnél jobb lesz a hangminősége, hiszen 24-bitre felskálázza a hangot. A wifis multiroom miatt a használt platform esetében nem lehet 24-bites adatokat küldözgetni a mostani iEast lejátszókon (sem), a következő chipest fogja tudni majd, állítólag.

Utolsó kérdés, ha szeretnék külső DAC-ot rákötni optikával, pl Pro-Ject, az hozhat javulást? Van értelme?
elmerfudd

HozzászólásSzerző: Leonard » 2021.01.11. 09:01

elmerfudd írta:...ha szeretnék külső DAC-ot rákötni optikával, pl Pro-Ject, az hozhat javulást? Van értelme?

Azt írtad, elégedett vagy a hangjával... Nem gondolom, hogy hozhatna, mivel optikán is 16-bites jel lesz, azt meg elég kevés DAC dolgozza szerintem jobban, mint az ESS a lejátszódban.
Leonard
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: elmerfudd » 2021.01.11. 17:18

Leonard írta:
elmerfudd írta:...ha szeretnék külső DAC-ot rákötni optikával, pl Pro-Ject, az hozhat javulást? Van értelme?

Azt írtad, elégedett vagy a hangjával... Nem gondolom, hogy hozhatna, mivel optikán is 16-bites jel lesz, azt meg elég kevés DAC dolgozza szerintem jobban, mint az ESS a lejátszódban.

Nem írtam, hogy elégedett vagyok, csak, hogy javult. Akkor megy a levesbe a cucc. Valami normálisra kell váltanom, ahol azt kapom amit igérnek. Köszi mert páran kérdezték, hogy milyen és vegyenek-e. De így egyértelmű a válasz.
elmerfudd

HozzászólásSzerző: Leonard » 2021.01.12. 12:20

elmerfudd írta:...Valami normálisra kell váltanom, ahol azt kapom amit igérnek.....

Kérlek, nekem is írd majd meg, mit kapsz ennyi pénzért, ami 24-biten dolgozza fel az adatokat hasonló DAC-kal (beleértve a Tidal Master formátumot is)! De az is érdekelne, mit és hol ígértünk mást, mint amit tud a készülék. Illetve eddig nem volt gondod a hangminőséggel, de most, hogy megtudtad, 16-bitet skáláz fel 24-re, már „mehet a levesbe”?
Leonard
Adminisztrátor

ElőzőKövetkező

Vissza: iEAST Play mobil alkalmazás