iEAST M20

Vásárlás előtt itt teheted fel kérdéseid az iEAST termékekkel kapcsolatban. Ebbe a topikba minden regisztrált tag témát nyithat és hozzászólást írhat, a többi topik viszont csak vásárlóink számára érhető el termékregisztráció után.
Fórum szabályok
Szabadon írható, de moderált topik, azaz csak jóváhagyás után jelenik meg a hozzászólásod. Kérjük ne írd be kétszer a kérdésedet, várd meg amíg megjelenik, több órát is igényelhet, amíg moderátorunk jóváhagyja a hozzászólás megjelenését!

iEAST M20

HozzászólásSzerző: zeno » 2019.02.01. 16:37

Sziasztok! M20 vásárlásán gondolkodom, két kérdésem lenne:
1: Spotify esetében miért van szükség prémium csomagra? A Connect miatt vagy az iEAST Play sem működik az ingyenes fiókkal?
2: Ha jó értem, csak DLNA szerverhez tud helyi hálózaton csatlakozni, SMB és NFS támogatás nincs.
Köszönöm
zeno

Re: iEAST M20

HozzászólásSzerző: Leonard » 2019.02.01. 17:39

zeno írta:M20 vásárlásán gondolkodom, két kérdésem lenne...

1. Csak a Spotify Premium engedi meg, hogy külső eszközön (pl. M20) szóljon a zene, ne azon, amin az app fut (telefon, tablet).
2. DLNA szerveren lehetnek a zenék, SMB-t vagy NFS-t nem tud. De nem is kell mivel minden általa kezelt formátumokat ismer egy modern DLNA-szerver is. Tehát semmi előnye nem lenne, ha tudná ezen protokollokat.
iEAST.hu adminisztrátor – Kérdezz bátran, hiszen: „I'm Your Man”
Leonard
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: zeno » 2019.02.04. 13:57

Köszönöm a gyors választ. Lenne még pár kérdésem. Szerepel egy ilyen mondat a leírásban: "Ha ethernet csatlakozóján vagy wifin keresztül csatlakozik otthoni hálózatunkhoz, a saját wifi-je eközben is működik,..." A saját wifi-jét ettől függetlenül ki lehet kapcsolni? Etherneten használnám és a meglevő wifi routeren keresztül szeretném a mobil eszközökkel elérni, nincs szükségem még egy AP-ra.
Ez a mondat pedig az egyik hazai forgalmazó honlapján szerepel: "A SoundStream Pro okostelefonról vagy tabletről is vezérelhető, továbbá egy webinterfészen keresztül bármilyen böngészőböl is." Valóban vezérelhető a webinterfészen keresztül?
zeno

HozzászólásSzerző: Leonard » 2019.02.04. 14:19

zeno írta:...A saját wifi-jét ettől függetlenül ki lehet kapcsolni?...

Kikapcsolható a hotspot funkció. Pontosabban rejtett lesz ilyenkor a lejátszó saját SSID-je. Webes felületén a lejátszás nem vezérelhető, csak a hálózati beállítások módosíthatóak, a firmware frissíthető.
Leonard
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: avaradi55 » 2019.02.18. 13:31

Én néhány M5-öt és egy M30-at használok, ez utóbbit vezetékes hálózaton. Legalább eggyel kevesebb wifi eszközzel terhelem a környezetem, ahol esténként átlagosan 30 eszköz dolgozik a 2.4GHz-es sávban.
Az M30 antennáját levettem és a helyére egy 50 ohmos lezárást csavartam.
A webes vezérlést kár firtatni, mindenki mobil applikációból dolgozik. Viszont vezetékes hálózatról nem csak a webszerver felület érhető el, hanem API parancsokkal minden létező funkció vezérelhető. Én sem szeretek PC mellől munka közben felugrani, vagy mobilhoz kapkodni a lehalkításhoz pl. telefon megszólalásakor vagy zene/video belehallgatásakor, így állandóan kéznél van egy a böngészőn keresztül "http://192.168.1.XX/httpapi.asp?command=setPlayerCmd:slave_vol:00" parancsot kiadó gomb (meg persze egy ... vol:50 vissza is).
avaradi55

HozzászólásSzerző: Kopter69 » 2019.02.24. 18:16

Üdv! Régi hifi tornyomat szeretném korszerűsíteni egy hálózati lejátszóval. A torony egy 25 évnél régebbi Sony torony, van optikai bemenete, de abban a korban ez kimerült 32/44,1/48kHz/16bit-ben, tehát egyértelműen jobb minőségűnek kellene lennie az M5-be vagy M20-ba épített DAC-nak. Emiatt úgy gondolom elég az analóg kimenet is. Zenéket Spotify-ról, telefonról vagy NAS-ról hallgatnék. Lenne-e számomra előnye ha M20-at vásárolnék M5 helyett? Köszönettel: Gábor
Kopter69

HozzászólásSzerző: Leonard » 2019.02.24. 19:04

Kopter69 írta:...egyértelműen jobb minőségűnek kellene lennie az M5-be vagy M20-ba épített DAC-nak...

Én is ezt gondolom; egy mostani ESS DAC, ami az M20-ban van (de valószínűleg az M5 Wolfson-ja is) bizonyosan szebben szól, mint egy 25 évvel ezelőtti. Az M20 kicsit jobban szól az M5-nél, illetve az ethernet-csatlakozója garantálja, hogy nem akadozhat a zene még mondjuk 24-bites FLAC fájloknál sem. És nem okoz gondot az sem így, ha az otthoni wifi-hálózatodat több eszköz is egyszerre használja, belassítva azt. Egy 25 éves analóg Sony végfok tökéletes párja lehet az M5-nek és az M20-nak is akár.
Leonard
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Kopter69 » 2019.02.24. 19:45

Köszönöm Leonard! Költséghatékonyság miatt maradok az M5-nél! A router mellett kb. egy méterre lesz az eszköz, úgy gondolom nem lesz baj a sebességgel.
Kopter69

Vissza: Kérdezz, segítünk eldönteni melyiket vedd meg!